TJ ŽICHOVICE – PLZEŇ–LETNÁ (5:1)

18. Únor 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

Utkání dvou diametrálně rozlišných poločasů viděli diváci, kterých i přes nepřízeň počasí, přišlo na hřiště v Žichovicích více než 100. Domácí vstoupili do utkání aktivně ve snaze oplatit hostům z Letné výprask z prvního podzimního kola. Již v 5. minutě v dobré pozici hlavičkoval Šimáček, odražený míč minul na malém vápně Frýzek. V 11. minutě se sám před brankářem objevil opět Šimáček, ovšem hostující gólman byl úspěšnější. Poté se iniciativa postupně začala stěhovat na kopačky hostujícího mužstva a ti začali být stále více nebezpeční. Ve 20 minutě nastřelili tyč. Ve 28. vyhlavičkoval Chalupný jasný gól z vlastní branky. Následně domácí kanonýr Šimanovský nebyl úspěšný ve dvou dobrých pozicích a tak přišel zákonitý trest v podobě vedoucí branky hostí. Za stavu 0:1 se šlo i do kabin. Do druhého poločasu nastoupilo úplně ,,jiné” družstvo domácích. Hráči najednou hýřili aktivitou, byli všude dřív a navíc hned z první akce po ose Šiška – Chalupný – Šimáček, vznikl penaltový zákrok na posledního jmenovaného a následnou penaltu s přehledem proměnil Šimanovský ve vyrovnávací gól. To běžela teprve 46. minuta. Hned v 50. minutě proměnil krásnou střelou na zadní tyč Chod přihrávku Malíka, 2:1. Poté Žichovice přibrzdil svým vyloučením Šiška, ale dnes velice aktivní Chod v 70. minutě hlavou potrestal chybu hostujícího brankáře, jehož Malík připravil u rohového praporku o míč a předložil Chodovi před opuštěnou bránu, 3:1. V 85. minutě uzavřel čistý hattrick z pokutového kopu opět Chod, když potrestal faul na svoji osobu, 4:1. Nejkrásnější akci zápasu viděli diváci v 88. minutě, kdy zkušený Václav Turek ideálně předložil míč do běhu Frýzkovi, který s přehledem své sólo zakončil podél brankáře a uzavřel skóre na konečných 5:1.Hodnocení trenéra: Před utkáním jsem tentokráte pevně věřil v naše vítězství, avšak to se zrodilo až po důrazné domluvě o přestávce. Jsem rád, že jsme hostům takto výrazně oplatili porážku z úvodního kola a zároveň potěšili naše diváky, kterých i přes nepřízeň počasí přišlo opravdu hodně a byli na hřišti slyšet. Za druhý poločas zaslouží kluci pochvalu, neboť vlastně v deseti nepustili hosty téměř k ničemu ba naopak ještě třikrát skórovali. Třešničkou na dortu byla jistě akce, která předcházela páté brance, když Venca Turek ukázal jak je fotbal jednoduchý, jestliže se skloubí fotbalové umění se zkušeností. Pro dobře naběhnutého Frýzka již nebyl problém zakončit. Pochvalu zaslouží opět celý tým.

Sestava: Němec, Harenčák, Lávička, Frýzek, Chalupný, Šiška, Turek V., Malík, Chod, Šimáček, Šimanovský (střídali: Brož, Švehla, Turek J.)