TJ Žichovice – Sokol Blovice 1:2 (1:0)

8. Listopad 2009 | Publikoval | V rubice Áčko, Mistráky

Branky: 32. Piller – 79. a 81. Žežula. ŽK: 6:2, ČK: 3:0. Rozhodčí: Hodek – Kohout, Liškutín. Diváků: 100.

V posledním podzimním domácím utkání přivítali žichovičtí na svém hřišti lídra tabulky z Blovic. Diváci v mrazivém počasí shlédli kvalitní zápas s velmi smutným koncem pro borce v zelených dresech. Přestože domácí byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě vedli, všechny body si nakonec odvezli fotbalisté hostujícího Sokola.Oba celky začaly opatrně. Prokřehlé diváky zahřála až po čtvrthodině hry povedená dalekonosná střela Pařízka, kterou lapil hostující brankář Vlasko. Hra se stále přelévala mezi šestnáctkami a žádný z celků si nevytvořil dobrou střeleckou příležitost. Až ve 25. minutě se domácí Piller probíjel šestnáctkou hostů, nalil ideálně proti noze  Greinerovi, jenže tomu zkazil radost výborným zákrokem brankář Vlasko. Domácí propukli v jásot ve 42. minutě. Trestný kop Hájka brankář hostů, kterému clonil ve výhledu Olda Chod, vyrazil před Pillera a ten se štěstím střelou po zemi k tyči rozvlnil síť blovické svatyně. V závěru poločasu pěkně vystřelil hostující Rous, ale Němec byl na místě.

Vstřelená branka utkání pomohla a druhý poločas už nebyl tak opatrný jako ten první. Domácí do něj vstoupili aktivněji. David Greiner se hned v úvodu proháčkovával hostujícím trestným územín, ale přihrávku na nabíhajícího Šimáčka zblokovali obránci. Hosté se před domácí branku snažili dostat dlouhými nákopy, jenže žichovická defenziva pracovala bezchybně. Pak však zbytečně fauloval Fanda Švehla, ale hostující Boček trestňák z velmi slibné pozice napálil nad. O chvilku později vypadl Němcovi centr Bočka, ovšem domácí obránci nebezpečnou situaci zažehnali. Žichovičtí odpověděli únikem Hájka, který nacentroval na Choda, ale jeho střela z voleje neměla patřičnou razanci ani směr. O chvilku později aktivní Chod vysunul Hájka, jenže brankář Vlasko byl u míče dřív. Pak přišla osudná 79. minuta a začaly se dít věci! Domácí Chod se po svém ošetření dožadoval vstupu na hřiště tak dlouho, až byl vyloučen a vzápětí šel předčasně do sprch i kapitán Frýzek. Rozhodčí Hodek byl s červenými rozjetý jak kombajn, takže k nim na cestu do kabin přibalil i Šimáčka. Otřesení domácí inkasovali vyrovnávací branku v téže minutě. Trestný kop Bočka trefil hlavou Žežula a bylo to 1:1. Hosté zvýšili obrátky a zasadili žichovickým druhý a vítězný direkt. Po dalším trestném kopu Bočka a střele Murína ještě zachránil odkopem na roh Švehla. Následný rohový kop sice domácí obrana odvrátila, ale opakovaný centr z druhé strany umístil do domácí branky hlavou opět Žežula z postavení, které silně zavánělo ofsajdem. Hosté se zbylých deset minut už nikam nehnali a rozhození domácí už na zvrat mít nemohli. I když …Harenčákovu střelu z trestného kopu chytil brankář Vlasko a rozběhlého Greinera nepustila do výhody píšťalka rozhodčího Hodka.

Sestava: Němec – Harenčák, Frýzek, Švehla, Greiner – Piller, Šiška, Pařízek (83. Bala), Hájek – Šimáček, Chod.