LOSINÁ – TJ ŽICHOVICE (3:8)

18. Únor 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

Nejvydařenější zápas podzimu sehráli žichovičtí fotbalisté na hřišti v Losiné. V první šanci zápasu se ocitl útočník Losiné, avšak mířil vedle. Od té doby už existovalo na hřišti v podstatě jen jedno mužstvo a to hosté, které ze středu zálohy perfektně dirigoval zkušený Václav Turek, který rozděloval míče s nevídanou lehkostí a milimetrovou přesností. K vidění byly jak krásné střely, tak i nádherné kombinační akce na jeden dotek, či průniky jednotlivců nebezpečně zakončené. Jak se utkání vyvíjelo: 11. minuta – trestný kop V. Turka, těsně mimo. 14. minuta – hlavička Frýzka, též mimo. Ve 25. minutě, postupoval sám z úhlu Šimáček, také však těsně minul. Ve 26. minutě to již bylo 0:1, když V. Turek napřáhl z třiceti metrů a míč se od břevna a tyče odrazil ke zcela volnému Malíkovi a ten pohodlně skóroval. 30. minuta – ideálně uvolnil V. Turek Malíka, jehož střela skončila na tyči a od tyče putovala do náruče brankáře domácích. Ve 32. minutě opět V. Turek dlouhým přesným pasem z vlastní půle poslal do úniku Choda a ten přes brankáře zvýšil na 0:2! 36. minuta – V. Turek dorazil vyraženou střelu Šimanovského, 0:3! Ve 39. minutě domácí korigovali povedenou střelou z trestného kopu, 1:3 a tímto skóre skončil i první poločas. Hned ve 46. minutě zatáhl Lávička po pravé straně a jeho nepovedenou střelu uklidil Šimanovský do sítě. Ve 49. minutě opět V. Turek nádherně vyslal do úniku Šišku a ten s přehledem zakončil, 1:5! 53. minuta – kdo jiný než Turek přihrál Chodovi a ten se svojí střelou nemýlil, 1:6! Následně v 56. minutě Šiška našel Šimanovského a ten zvýšil na 1:7! Poté v 57. minutě po ojedinělé akci, domácí prostřelili ztuhlého Němce, 2:7! V 63. minutě se po závaru nejlépe orientoval ve skrumáži Frýzek a zvýšil na 2:8! V 75. kontrovali domácí další povedenou střelou na konečných 3:8! A když v obrovských šancích selhali jak Malík, tak Šimanovský, výsledek zápasu se již do konce neměnil a hosté odcházeli do kabin za potlesku početné skupiny žichovických fanoušků, ale i příznivců domácích.Slovo trenéra: Dnes mi kluci udělali svým výkonem radost a všichni do jednoho zaslouží pochvalu. Nerad vyzdvihuji výkony jednotlivců, ale dnes musím udělat výjimku a složit poklonu výkonu Venci Turka. Mám radost nejen z výkonů mužstva na hřišti, ale i z toho, jaká momentálně panuje atmosféra v kabině i mimo ni. Dnes se opět ukázalo, že lépe hrajeme proti silnějším soupeřům a s mužstvy ze spodku tabulky se tak trochu trápíme.

Sestava Žichovic: Němec, Harenčák, Frýzek, Lávička, Chalupný, Šiška, V. Turek, Malík, Chod, Šimáček, Šimanovský (střídali: Brož, Bala)