TJ Žichovice – Bezděkov 6:0

18. Únor 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

V posledním utkání nastoupili v Žichovicích proti sobě dva týmy z opačných pólů tabulky 1.B třídy, skupiny B. Domácí Žichovice, které již s náskokem vedou tabulku přivítali beznadějně poslední Bezděkov a na hřišti to bylo znát. Hosté se omezili pouze na odkopávání míčů, v osobních soubojích se stále častěji uchylovali k nefér zákrokům, takže již v 16. minutě hráli o deseti. A to ještě jinak velmi dobrý rozhodčí Požárek snad ze soucitu velkoryse přehlédl několi likvidačních zákroků v podání bezděkovských ,,borců“. V utkání se střelecky opět blýskl Robert Šimanovský, který k sedmi vstřeleným brankám z utkání v Bezděkově přidal hattrick a tím zakulatil počet branek, kterými překonal brankáře hostí, na rovných deset. Od první až do poslední minuty existovalo na hřišti jen jedno mužstvo a bylo jen otázkou skóre, jak utkání dopadne. Více než 100 spokojených diváků po utkání vyprovodila domácí borce do kabin potleskem. Nedisciplinovaní hosté si ještě vykoledovali po závěrečném hvizdu jednu červenou kartu za urážku rozhodčího. Jak šly minuty: 2. minuta – střela V. Turka, těsně vedle. 4. minuta – Frýzek také minul branku, 9. minuta – trestný kop V. Turka, Lávička na dvakrát nedorazil. V 10. minutě se již radovali domácí z vedení 1:0, když Lávička poslal do běhu Chalupnému a ten na malém vápně našel Šimáčka, který bez problémů skóroval. V 16. minutě – se na hřišti červenalo, když byl zezadu bez míče bezohledně faulován Chod. V 17. minutě – hlavičkoval Šimanovský centr V. Turka těsně mimo. 18. minuta – již Šimáček překonal brankáře hostí, avšak pro údajný ofsajd gól nebyl uznán. Vše si vynahradil ve 30. minutě, když po přihrávkách V. Turka a Choda zvýšil na 2:0. Ve 31. minutě jásali domácí diváci potřetí, když si šimanovský udělal na vápně prostor na střelu a nechytatelně zakončil, 3:0. Ve 41. minutě postupoval z úhlu sám Šimáček, avšak jeho střela skončila v náruči hostujícího brankáře. Ve 42. minutě skóroval Šimanovský podruhé a zvýšil na 4:0, když jej velmi dobře našel Šimáček. V 53. minutě se ve velmi dobré pozici octl Chod, po přihrávce Šimanovského, avšak nezakončil přesně. V 65. minutě zvýšil Lávička na 5:0, když si dvakrát velice pěkně vyměnili míč se Šimáčkem. Na konečných 6:0 upravil Šimanovský, když si našel prostor pro střelu na velkém čtverci a k tyči zakončil. Konec zápasu přinesl několik nechutných zákroků hostí a několik dalších šancí v podání domácích.Slovo trenéra: Z utkání mám velmi dobrý pocit, protože naši kluci přistoupili k utkání velice zodpovědně a nedali soupeři nejmenší šanci, aby vývoj zápasu nějak zkomplikoval. Hosté se představili, jako naivně hrající a ubrečený soupeř a postrádali jakýkoliv herní systém. Jsem velice rád, že se kluci nenechali ani v závěru vyprovokovat nechutnými zákroky soupeře a utkání dovedli hladce do vítězného konce., což svědčí o jejich hráčské vyspělosti.

Sestava Žichovic: Němec, Harenčák, Frýzek, Brož, Chalupný, Šiška, V. Turek, Malík, Lávička, Chod, Šimáček, Šimanovský (střídali: Švehla, Bala, Šuba Jaroslav st.)