TJ ŽICHOVICE – PŘEŠTICE (4:1)

18. Únor 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

Žichovice zažili potřetí za sebou utkání o první místo. Opět vyšli ze souboje vítězně. Tentokráte přijel soupeř z Přeštic se svojí rezervou a hned v první minutě způsobili domácím šok, jak hráčům, tak divákům, když po rozehraném rohovém kopu nekompromisně překonali brankáře Němce, který v této sezoně na domácím hřišti, ještě ze hry neinkasoval. Domácí se rychle otřepali a v rozmezí 2. až 13. minuty se dostávali do šancí (Malík, Lávička a opět Malík). Nakonec se dočkali kuriózního vyrovnání, když ve 20. minutě nepovedenou přihrávku Malíka napálil napadaný Harenčák z vlastní půlky směrem dopředu a míč k překvapení všech, a hlavně pak brankáři hostí, skončil v síti, 1:1. Pak již domácí vytrvale tlačili hosty k jejich brance. Gólem zaváněl trestný kop Turka i samostatný nájezd Choda. Ale vedení přinesl až druhý trestný kop ve 34. minutě v provedení V. Turka, kdy krásným provedením nedal brankáři šanci. 2:1. Ve 42. minutě se krásně uvolnil Frýzek, ale jeho střelu gólman bravurně zneškodnil. Poté přišla pro hosty osudná 44. minuta, kdy nejprve brutálně faulovali pronikajícího Choda, aby následně inkasovali 2 červené karty, z toho jednu za strčení do protihráče a druhou za plivnutí na rozhodčího. Následný trestný kop brankář vytěsnil na roh po kterém Chod nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:1. Druhý poločas byl ve znamení nervozních výkonů z obou stran, domácí marně dobíjeli obraný val hostí a hosté podnikali nebezpečné protiútoky. Postupně se do šancí dostávali: Šiška, Malík, Chod, avšak nedošlo ke gólovému efektu. Jediná pohledná akce se povedla v poslední minutě druhého poločasu, kdy Chalupný krásně uvolnil Šišku a ten s přehledem kolem brankáře zvýšil na konečných 4:1, čímž udělal radost všem spoluhráčům i trenérům, neboť ti se od utkání se Strážovem rozhodli neholit dříve, než zvítězí o 3 góly, o které právě ve Strážově prohráli.Sestava domácích: Němec, Harenčák, Chalupný, Švehla, Brož, Malík, Frýzek, Turek V., Šiška, Chod, Lávička (střídali: Staněk, Kahoun, Turek J.)

Hodnocení trenéra: Utkání jsem se velice obával, neboť Přeštice mají velmi dobré a zkušené mužstvo. Ovšem nedisciplinovanost hostujících hráčů, ale i perfektní výkon našich kluků nepřipustili v tomto duelu žádnou zápletku.