TJ Žichovice – Sokol Mochtín 1:1 (1:1)

23. Duben 2007 | Publikoval | V rubice Mistráky

zichovic-mochtinPoprvé v této sezoně jsme naplno nebodovali na domácím hřišti, když nám dva body urval, o záchranu bojující, Sokol Mochtín. Utkání jsme sice začali mírným tlakem, avšak hosté utíkali do nebezpečných protiútoků a nejednou musel osamocený Němec hasit po chybách obrany. Největší šanci měli hosté po podklouznutí stopera Harenčáka, ale Němec včasným vyběhnutím přinutil hostujícího útočníka ke zbrklé střele, která naštěstí pro domácí skončila mimo branku. I my jsme si vytvořili několik pěkných příležitostí, takže se do šancí dostali postupně: Chod, Šimáček, Šiška, ale i brankář hostí byl vždy na svém místě včas. Ve 34. minutě jsme se přesto dočkali vedení, když po centru z trestného koupu Švehla sklepl hlavou pro Červeného, který se neunáhlil a v klidu prostřelil hostující brankáře. 1:0. Pak ještě zahrozil krásnou střelou Chod. V šancích se opět ocitli ještě Šiška a Šimáček, aby ve 44. minutě po chybě celé obrany hosté vyrovnali gólem do šatny. 1:1. Druhý poločas nabídl stejný obrázek zápasu. Na obou stranách bylo několik šancí a až v samotném závěru jsme si dokázali vytvořit tlak, avšak ani z brankové čáry jsme nebyli schopni dotlačit míč do sítě. Takže utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1. Utkání velice dobře a s přehledem zvládl i pan rozhodčí.

Slovo trenéra: Kdo z diváků přišel na dnešní utkání, aby viděl jiskry, či krev, byl určitě zklamán, ale zklamán musel být i ten, kdo přišel na pěkný fotbal. Až příliš citelné bylo naše oslabení o neprávem distancované hráče a zvláště Vencu Turka jsme nebyli schopni nahradit. Když na jeho místo nastoupil Robert Šimanovský, tak zákonitě chyběl v zakončení. Taktéž se stalo v případě Oldy Choda a když jsem do zálohy stáhl Jirku Šimáčka, ten byl již unaven, neboť celé utkání odevzdával mnoho fyzických sil. Navíc do utkání nastoupil ne zcela zdravý Radim Šiška a při rozcvičce si natáhl sval Olda Chod, takže ani jeden z nich nemohl hrát naplno. Mužstvu nemohu vytknout odhodlání a bojovnost, to v žádném případě, avšak na všech ještě ležel stín z událostí z minulého kola a jeho disciplinární dohrávky.

Sestava: Němec, Harenčák, Lávička, Švehla, Brož, Šiška, Šimanovský, Červený, Malík, Šimáček, Chod (střídal: Bala)