Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

Ohlédnutí trenéra za uplynulou sezónou

13. Červenec 2008 | Publikoval | V rubice Aktuality

Zdravím všechny příznivce a fanoušky žichovického fotbalu. Ve svém příspěvku bych se chtěl krátce ohlédnout za uplynulou sezónou, která byla z mého pohledu velice úspěšná. Jen málo optimistů po postupu do I.A třídy věřilo,že bez větších posil budeme schopni konkurovat mužstvům, z nichž většina měla zkušenosti i z vyšších soutěží a že se při stupidním sestupovém klíči budeme schopni zachránit. Podařilo se!!!!!!!!!!!
Začátek jsme měli impozantní a po třech kolech jsme měli plný počet bodů. Nutno dodat, že i s velkou dávkou štěstí, zvláště pak v utkání v Blovicích, jsme si jej vybrali na celý podzim. Pak však přišlo utkání se Žákavou, která nás doslova dokopala a my jsme přišli o pět hráčů základní sestavy včetně brankáře. Při úzkém kádru se to muselo zákonitě odrazit na výsledcích. Navíc nás v několika utkáních dost poškodili rozhodčí, zvláště pak v Křimicích, ale tam je to asi pravidlem. Ale ani v Mýtě nebylo vše podle regulí. Pěkný zářez nám předvedl nejlepší rozhodčí klatovského okresu Presl, který bydlí jen pět kilometrů od Lub, kde jsme hráli poslední duel podzimu právě v jeho režii. Dobře mu v tom pomáhal asi “poloslepý” Lehečka. Takže sumasumárum zisk z dvanácti kol pouhé dva body a poslední místo s jedenácti body a obrovskou ztrátou na pozice znamenající záchranu.
Po kvalitní zimní přípravě proložené soustředěním v Plánici jsme vstoupili do jarních bojů posíleni o Petra Vonáška a rozhodnuti pokusit se o nemožné. Ale hned v úvodním kole jsme vyfasovali od předposledního Zbiroha “bůra” a vypadalo to, že půjde vše při starém a nás sestup nemine. V tu chvíli by na nás nevsadil asi nikdo. Řez do složení obrany a hlavně příchod Vonase do zálohy k dědkovi Turkovi bylo tím správným impulzem znamenajícím změnu. Přestali jsme dostávat zbytečné branky a sami jsme začali přehrávat soupeře, takže najednou už jsme nebyli poslední a začla naše cesta tabulkou vzhůru. V jednu chvíli jsme se dostali až na osmé místo,ale bohužel vyhnout se baráži se nám nakonec nepodařilo. Přesto si dovoluji tvrdit , že naše jarní jízda byla spanilá.
Samotná baráž pro nás byla hodně hektická, neboť v prvním utkání v Mochtíně nemohl nastoupit Vonášek a navíc byl hned v úvodu vyloučen Šiška, takže jsme museli hrát opravdu opatrně a vyhráli jsme i s notnou dávkou štěstí. Do utkání druhého, pro změnu nemohl nastoupit Ruda Němec v brance a náhradník Doubek byl tu dobu na dovolené, takže zase zápletka jako hrom, kterou vyřešil golman staré gardy Vlasta Eigner a nutno dodat ,že se úkolu zhostil na jedničku!!!!!
Velkým úspěchem je hlavně to, že jsme soutěž absolvovali téměř se stejným kádrem, jenž soutěž vykopal. Místo si v základním kádru z posil vybojoval vedle již zmiňovaného Vonáška jen Lukáš Mourek, kerý přišel v průběhu sezony z Vacova. Za velký klad považuji to, že i když se nám nedařilo, nedocházelo k žádným rozporům v mužstvu, což je důkazem toho, že máme partu jak má být, což dokazujeme nejenom na hřišti, ale i v tahu!!!!!!!
Můj veliký dík patří našim fanouškům, kteří jsou opravdu fantastičtí a v soutěži nemají konkurenci. Jste skvělí a moc vám děkuji, vydržte s námi i příští sezonu, my se budeme snažit nezklamat!!!!!!!!!!!!!!!
Na závěr si neodpustím poznámku k organizaci soutěže. To, co se děje v našem kraji je šaškárna a díky vekému množství postupujících a sestupujících ztrácí soutěže na kráse. Zajímavá je jen pro rozhodčí,ale kvůli nim se snad fotbal nehraje………
Zdravím všechny příznivce, ale i soupeře a samozřejmě i hráče, se kterými se těším na setkání již v sobotu 19.7. v 18 OO Hodin.
Trenér Josef Chalupný.

Zápis je s 6 komentáři