Slavoj Koloveč – TJ Žichovice 7:0 (5:0)

1. Červen 2008 | Publikoval | V rubice Mistráky

Zdecimované torzo týmu, který v posledních kolech kráčel bez porážky I.A tířdou, odjelo dnes k utkání se suverénně vedoucím a již jistě postupujícím mužstvem z Kolovče. Na sraz se nedostavili zranění junioři – Vonášek a Turek a ani v posledních zápasech v pohodě hrající Kája Brož. Do samotného utkání nastoupili se sebezapřením brankař Ruda Němec, Petr Lávička a Lukáš Mourek. Přijet nemohl ani Martin Heimlich, kterého nepustily pracovní povinnosti. Přesto jsme proti po dlouhé době kompletnímu suverénu I.A třídy začali velice sympaticky a ve 3. minutě se po hlavičce F. Švehly dostal do pěkné pozice Olda Chod, ale bohužel předčasně vystřelil do náruče připraveného brankaře domácích. O minutu později se zcela sám řítil na branku R. Šimanovský, ale ani on neuspěl, když brankař domácích s námahou jeho střelu vyškrábl těsně mimo pravou tyč. Pravidlo “nedáš-dostaneš”, se prokázalo i tentokrát, když míč odražený od drnu přeskočil stopéra Malíka a domácí s pomocí tyče překonali bezmocného Rudu Němce poprvé. Na naše kopačky se vloudila jak nervozita, tak i nejistota a domáci byli najednou u všeho dříve. Bylo jen otázkou času, kdy svoji převahu zúročí i gólově. Ve 14. minutě jsme nabídli příliš mnoho času záložníkovi domácích a ten nedal opět R. Němcovi možnost zasáhnout. Ve 23. minutě si útočník Kolovče pomohl faulem k tomu, aby odzbrojil Z. Malíka, což mu hlavní rozhodčí prominul a on pohodlně zvýšil na 3-0. Úvodní smršť a vedení 4-0 přišlo po další šťastné střele domácích. Poločasový výsledek 5-0 stanovili Kolovečtí ve 45. minutě, když doklepli do sítě míč, který vypadl R. Němcovi.
Do 2. poločasu jsme vstoupili přece jen obezřetněji a více jsme se věnovali obranné hře, takže jsme domácí nepouštěli do výraznějších šancí. Naopak ve 49. minutě hledal pěknou přihrávkou J. Chalulpný Roberta Šimanovského, ale tomu brankař domácích včasným vyběhnutím příležitost zmařil. V 75. minutě Šiškův trestný kop jen těsně minul pravý roh kolovečské branky. V 82. minutě obrana nechala chvíli více prostoru při péravé lajně a domácí okamžitě trestali průnikem a gólem na 6-0. Korigovat výsledek jsme mohli v 87. minutě, ale Jirka Šimáček neproměnil penaltu za ruku domácího obránce. Poslední slovo měli v minutě následující Kolovečtí, kteří uzavřeli skóre na konečných 7-0 po rychlé akci středem hřiště.

Slovo trenéra:
V opravdu kombinované sestavě, když chyběli zkušení Vonášek s Turkem, navíc s několika zraněnými jsme těžko mohli být důstojným soupeřem domácím suverénům I.A třídy, kteří se pro změnu po dlouhé době sešli kompletní. Navíc nám ani nepřála Štěstěna. Jsem rád, že máme duel za sebou a pevně věřím, že do utkání s Nepomukem se naše marodka alespoň částečně vyprázdní a že výprask z Kolovče nezanechá žádné následky na psychice mužstva. Klukům bych chtěl poděkovat

Sestava: Němec, Malík, Šiška, Mourek, Lávička (55. Turek J.), Šimáček, Harenčák, Chod, Chalupný, Šimanovský (75. Bala), Švehla