Sušice – TJ Žichovice 5:1 (2:0)

2. Listopad 2008 | Publikoval | V rubice Mistráky

Branka: Brož
Tak ani další zápas na hřišti soupeře nám nevyšel. A když už prohráváme, tak s debaklem, jinak by to asi ani nešlo. Tentokráte jsme zajížděli na očekávané derby se sousední Sušicí. Domácí měli ještě nedávno neotřesitelnou pozici v krajském přeboru a my jsme se utkávali s jejich béčkem. Teď je všemu jinak, ale výsledek je jako by to o ty dvě třídy opět bylo. Ale pojďme k zápasu a k tomu, jak se rodil tento divoký výsledek. Začátek byl z naší strany velice podařený. Již v 5. minutě hlavičkoval Radim Šiška po rohu Šimanovského, ale domácí Kindelmann šanci zlikvidoval. V 9. minutě opět po rohovém kopu, zahraném tentokráte nakrátko zakončoval tvrdou střelou Robert Šimanovský, ale jen těsně vedle. V 10. minutě se blýsklo i na druhé straně, když domácím překazil radost z gólu praporek pomezního. Od této chvíle se domácí oklepali z úvodního náporu a začali ohrožovat naši branku a to hlavně z kvalitních a velice rychlých protiútoků, při kterých naše kraje moc nestíhali a dávali hodně prostoru pro ostré centrované míče do šestnáctky. V 15. minutě se blýskl Ruda Němec, když střelu Kočího vytěsnil na roh, který rozehrál Hrach, Ruda opět skvěle vyboxoval, ale míč nestřežený hráč domácích opět vrátil do ohně a Junek hlavičkoval přes. Ve 20. minutě domácí Kodýdek vylekal obsluhu časomíry, když svoji střelu usměrnil přímo na jeho stanoviště. Následující okamžik byl zlomový celého zápasu. Skvěle hrající Vonášek si při odkopu přivodil svalové zranění a musel ze zápasu odstoupit. Na post stopera se stáhnul Zbyněk Malík a do zálohy přišel Robert Beneš, který nás čerstvě posílil ze Strakonic. 25. minuta hřiště již připomíná oraniště, čemuž nezabránili ani dva důchodců, kteří drny před zápasem pečlivě zašlapávali. A hra začíná přitvrzovat, neboť kombinovat moc nejde. Ve 30. minutě přišla první branka v naší síti. Zbyněk se zbytečně pokoušel o kobinaci pod tlakem, ke ztracenému míči se dostal Hrach a krásnou střelou z 25 metrů nedal Rudovi Šanci, 1:0. Gól naše kluky srazil a nedaří se vůbec žádná kombinace. Zbytečně ztrácíme míče a to i ti nejzkušenější. Domácí plně přebírají iniciativu v zápase a je jen otázkou času, kdy znovu udeří. Ve 34. minutě se Kočí obtočil okolo Káji Brože, který si s ním stále neví rady, ale nezakončil přesně. 36. minuta, ten samý scénář, jen tentokrát se střela povedla, Ruda střelu nezkrotil a nekrytý Hubka měl již snadnou pozici, 2:0. Do konce prvního poločasu se již nic zajímavého neudálo a tak se šlo do kabin. O poločase se opět dva důchodci (zřejmě specialisté) snaží o zlepšení rozorané hrací plochy, ale bez většího úspěchu. Do druhého poločasu již nenastoupil Vašek Turek a místo něho vběhl na hřiště Jirka “šukašvili” Harenčák, který se postavil na místo stopera a Zbyněk Malík se posunul k Radimovi Šiškovi do středu zálohy. Domácí vletěli na hřiště mnohem aktivněji a již ve 47. minutě pálil Junek vedle. Dle nestranného pozorovatele a zapisovatele se náš útok trápil, na Roberta prý nebyl terén a Oldovi chyběla chuť. Ale obrana také neměla svůj den. V 50. minutě se do tápající obrany vřítil Budil a z hranice šestnáctky se prosadil, 3:0. V 53. minutě centr aktivního Kočího nezasunul hlavou do prázdné brány opět nekrytý Kysilka. 58. minuta, opět po chybě, Kočí nezakončil svůj samostatný nájezd. V 64. minutě odpískal pan rozhodčí penaltu na Kočího, který zbořil Jirku Harenčáka, ale bohužel pro nás zařval více hlasitěji. V této chvíli rozhodčí trošku nezvládá, neboť si nevšiml, že stojím s foťákem za brankou a slyším celou jeho rozpravu s domácím kapitánem Hubáčkem, která zněla takto:
Hubáček: “Ty vol.. to si neviděl, jak zakopnul ten míč po odpískání, to si děláš pr…?”
Rozhodčí: “Ne neviděl”
Hubáček:”Dvanáctka po tom co si písknul nakopnul míč, to je snad na žlutou, musíš čumět”
Rozhodčí bez okolků vytáhl žlutou kartu a ač inkriminovaný okamžik dle svých slov neviděl, udělil Jirkovi Frýzkovi žlutou kartu. Když jsem ho upozornil, že jsem vše slyšel, byl velice překvapen z mé přítomnosti a zmohl se pouze na směšnou reakci, že mě nechal vyvést neoznačeným pořadatelem (dle vesty jsem původně myslel, že má někde poblíž mého stanoviště porouchané auto) na místo mimo hřiště, přesto že stanoviště kde jsem stál nebylo zábradlím nijak znepřístupněno a domácí kluci si tam hráli fotbal vesele dál. Po tomto jsem opět v klidu a nikým neobtěžován odešel za druhou branku, kde jsem arbitrovi tolik nevadil, neboť jsem tam asi tolik nemohl slyšet. No ale dál k zápasu. Nařízenou penaltu Ruda Němec s přehledem vyrazil na roh. Od tohoto okamžiku to vypadalo, že se dostaneme trochu do hry. V 69. minutě hlavičku Choda Kindelmann s námahou vytěsnil na roh, v 70. minutě Šimanovského trestňák lehce tečoval Kája Brož a domácí brankář neměl šanci, 3:1. Ale náš očekávaný nápor vzápětí zlomila ta samá situace na druhé straně, když v 75. minutě tečovaný trestňák Kodýdka zapadl za zkoprnělého Rudu, 4:1. V 80. minutě se ještě na hřiště podíval mladičký Honza Pecina, když vystřídal Oldu Choda. 85. minuta přinesla nádherný gól a úpravu skóre na bůra, to se krásně z voleje trefil Melka přesně k tyči. Poté již následovalo jen ukončení zápasu a odchod pod sprchy. Do příště máme co dělat a nad čím přemýšlet…
Sestava: Němec, Vonášek (Beneš), Malík, Frýzek, Brož, Lávička, Šiška, Šimáček (Turek J.), Turek V. (Harenčák), Chod (Pecina), Šimanovský