TJ Žichovice – FK Nepomuk 1:0 (0:0)

9. Listopad 2008 | Publikoval | V rubice Áčko, Mistráky

Branka: Robert Beneš
ČK: Turek V (Ž), Martínek (N)
Tak po pětizápasové pauze se žichovičtí příznivci opět dočkali krásného počasí, výhry a zisku třech bodů. A náplast se vskutku hodila, neboť pětigólová rána ze Sušice potřebovala akutně ošetřit. Na hřiště dnes před 150, jako vždy skvělými, diváky vyběhli hned dva Robertové a oba čerství oslavenci. Zatímco Robík Šimanovský slavil krásnou kulatou třicítku, Robert Beneš, který si zároveň odbyl premiéru před domácím publikem, oslavil včera své devatenácté narozeniny. A druhý jmenovaný je oslavil opravdu stylově. Ale pojďme k samotnému zápasu. Od prvních minut byli aktivnějším mužstvem na hřišti, diváky hnaní, domácí borci. Již v 6. minutě se k dlouhému autu Zbyňka Malíka dostal Olda Chod, ale jeho hlavička mířila pouze doprostřed brány, kde si na ní vklidu počkal hostující Baroch. V 8. minutě to byl opět aktivní Olda Chod, kterého tentokráte skvěle uvolnil Robert Šimanovský, ale tváří v tvář Barochovi opět neuspěl. V 11. minutě musel pro zranění (zřejmě achilova šlacha) odstoupit hostující Mareš, kterého nahradil Václavek. Dále se hra odehrávala v režii domácích, kteří měli více ze hry, ale pozorná obrana hostí je do větších šancí nepustila, takže se hrálo převážně mezi oběma vápny. Ve 29. minutě se ozvali poprvé hosté, když hlavičkoval Racek, ale Ruda Němec s přehledem pokus pokryl. Ve 31. minutě dostal Vašek Turek pěknou příležitost k zahrávání trestňáku z nadějné pozice ve vzdálenosti cca 20 metrů, ale zakončení mu vůbec nevyšlo, na což u něho nejsme zvyklí. Ve 34. minutě obešel Vosyka i stopera Harryho, ale zamířil přímo Rudovi do náruče a ten si věděl s míčem rady. Vzápětí se však musel Ruda ukázat více, když si oba aktéři akci zopakovali, ale ani tentokrát ho po skvělém zákroku Vosyka nepřekonal. 35. minuta přináší zajímavou situaci pro pozdější vývoj, když kapitán domácích Vašek Turek dostal za diskuzi s hlavním arbitrem odměnu v podobě žluté karty. Do konce poločasu se již nic moc nestalo, jen za zmínku stojí skvělá přihrávka Míry Herouta, který mě našel úplně neobsazeného, bohužel jsem nemohl svého ideálního postavení využít neboť jsem stál asi deset metrů od lajny a zápas jsem dokumentoval pro náš web fotoaparátem…ale i tak díky Mirku. Takže do kabin se šlo za stavu 0:0 a slabou útěchou mohlo být jen to, že ze hry máme více a že pěkné počasí asi vydrží až do konce zápasu. Do druhého poločasu se kluci i fanoušci posilnili a začal další boj. Hned od prvních minut se do soupeře domácí opět zakousli. Hned ve 48. minutě se nám předvedlo pěknou akcí duo Pišta, Robík, ale Baroch kryl na roh. Z této standardní situace se hlavou prosadil Beneš, ale Baroch se štěstím opět vyrazil, naneštěstí pro domácí rovnou tak, že nechtíc založil protiútok, který hostující pyroman Vosyka zakončil pouze do tyče. Jeho protějšek v domácím dresu Olda Chod se mu pokusil vyrovnat v 52. minutě, když nejprve Pišta skvěle vysunul Roberta, ten našel před brankou právě Oldu Choda a ten neváhal a krásnou střelou překonal Barocha, ale i topoly za brankou hostí, takže stále 0:0. V 55. minutě starší z dua oslavenců a jmenovců zakončil “dědkův” centr hlavou těsně vedle. Nutno však podotknout, že byl v této šanci hodně tísněn. Vše napravil jeho mladší jmenovec Robert Beneš, který využil krásného lobu Vaška Turka a s ledovým klidem přehodil Barocha a mohl tak oslavit svůj první gól v týmu (Fando, doufám, že si to píšeš). Na jumbotrunu nad tribunou tak svítilo skóre 1:0. A DJ Lejsek se mohl blýsknout největší peckou ze svého repertoáru, Šenkýřkou, kterou v poslední době prokládá italskou hymnou pri Jirku Frýzka. V 64. minutě vystřídal Oldu Choda, který se dnes trochu trápil, Jirka Šimáček a šest minut poté musel pro zranění odstoupit Radim Šiška, kterého nahradil bojanovický Koller, Fanda Švehla. V 72. minutě se nešťastně pokoušel o odkop Jirka Šimáček, ale trefil pouze jmenovce Frýziho, míč se odrazil takovým způsobem, že Ruda musel vytáhnout jeden z nejlepších zákroků ve svém repertoáru a s námahou vytlačil na roh, který ač poraněn následně skvěle stáhl. V této chvíli paradoxně vedoucí gól svazoval nohy domácím borců a otěže začali přebírat hosté. V 73. minutě jen těsně minul branku Racek. Jiskřičku naděje na změnu obrazu hry posledních dvaceti minut vykřesal Vašek Turek zakončením série hlaviček, ale pouze doprostřed brány, kde stál Baroch. Jenže vzápětí tuto jiskřičku zadusil, neboť po druhé žluté kartě musel odevzat kapitánskou pásku a poroučel se předčasně do kabin. Chvilku poté se řítil sám na Rudu Němce hostující Václavek, ale skvělý Ruda tuto šanci zlikvidoval. Následovali zbytečné žluté karty Švehly a Šimáčka, které hru ještě více vyhrotili. V 86. minutě opět bravurně pokryl hlavičku hostujícího útočníka, kdo jiný, než Ruda Němec. Následovalo avizované tříminutové prodloužení, ve kterém se událo ještě několik zajímavých věcí. Ve třetí nastavené minutě se poroučel za Vaškem Turkem s červenou krtou, kterou dostal za urážku rozhodčího, hostující Martínek, žlutou kartu dostal domácí Beneš a hostující Racek. V probíhající osmé minutě tříminutového nastavení se ještě do šance vřítil domácí “bývalý kanonýr” Bala, ale jeho “prudký” únik zabrzdil vpoklidu se vracející hostující obránce, takže nakonec jen zakončil z veliké dálky:o) Ale to už bylo asi i na hlavního arbitra moc a tak odpískal konec zápasu a body tak zůstaly zaslouženě v Žichovicích.
Ještě bych rád touto cestou poděkoval svému nestrannému zapisovateli Jendovi Svobodovi.

Sestava: Němec, Harenčák, Malík, Frýzek, Brož, Beneš, Turek V., Šiška (Švehla), Lávička (Bala), Chod (Šimáček), Šimanovský (Turek J.)