FK Svéradice – TJ Žichovice 3:2(p)

14. Únor 2009 | Publikoval | V rubice Áčko, Přáteláky

První kolo Českého poháru jsme odehráli na hřišti ve Svéradicích. Ač pořadatelé dělali co mohli, fotbal nebylo to pravé slovo pro sport, který se dal na hrací ploše provozovat. Převážná většina plochy byla kluzká jako led, takže se to dalo přirovnat k oblíbenému turnaji v pozemním hokeji, který se každoročně pořádá na zamrzlém rybníce v Třebomyslicích. Byly vidět veliké váhové rozdíly, jejichž výhoda rozhodně nebyla na naší straně :o ). Lehčí kusy se mohly místy i zastavit a nebo třeba otočit s míčem. Nepohledné utkání začalo lépe pro motivované domácí, kterým se podařilo propasírovat jeden z nakopávaných míčů až do naší sítě, kterou jinak skvěle hájil nadějný Novotný. Poté se nám podařilo vyrovnat, ale to sudí Presl již zadul do píšťalky a odpískal faul domácího stopera na svého brankáře a gól neuznal. “Hra” se dále odehrávala spíše mezi vápny a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Druhý poločas začal podobně jako ten první, tedy “klouzavou kopanou”, ale s mírnou herní převahou Žichovic. Domácí však znovu skórovali po akci svých lehkotonážních útočníků a vše nasvědčovalo tomu, že už to nějak odbruslí, ale poté přišla chvíle bojanovického kanonýra Fandy “Kollera” Švehly, který nekompromisně zakončil hlavou a po jeho dělovce se míč téměř dotkl i sítě, jak se prudce dokutálel za brankovou čáru, za asistence domácích hráčů. Ale to nebylo vše, neboť začal úřadovat tentokráte náš těžkotonážní útok a sice Robík Šimanovský, který krásným blafákem nechal okolo sebe probruslit obránce domácích a zavěsil golfákem pěkně po ledě okolo pravého betonu golmana, což znamenalo srovnání stavu na 2:2. Čas bohužel přesně nevím, jelikož jsem si původně myslel, že to bylo 2 minuty před koncem, jak do té doby vykřikovala lavička domácích. Ale po gólu si zřejmě uvědomili, že poločasová změna stran nebyla zase tak razantní, aby překročili časové pásmo, srovnali si tedy čas a prozměnu naznačovali rozhodčímu, že je ještě zhruba čtvrt hodinka do konce a že se ještě mají dost času znovu prosadit. Pan rozhodčí, který byl zrovna v těchto chvílích zaneprázdněn několika mariášovými výměnami, byl však jiného názoru, opět mocně zadul do píšťaly, toto neskutečné drámo ukončil a poslal do penaltového rozstřelu. Tento už patřil opět domácím, když naši kanonýři pod tlakem neudrželi nervy a ze 4 penalt, které jsme kopali, proměnil jen “bývalý kanonýr” Bala, narozdíl od domácích, kteří využili znalost domácí plochy a mílili se pouze jednou. Po zápase nás čekala zasloužená odměna v podobě pohoštění pořádaného kaučem a zatímco my jsme hodovali, domácí již doma jistě přemítali a spřádali taktické plány na příštího soupeře. Zřejmě zvolí jiný povrch…že by antuka?:o)