Předenice – TJ Žichovice 1:1 (0:1)

30. Srpen 2009 | Publikoval | V rubice Áčko, Mistráky

Branka: Malík PK

Domácí začali zhurta a díky aktivní hře se usadili na polovině hřiště Žichovic. Hosté je do tempa dostali svou profesorskou hrou a chybám v rozehrávce. Dvojice žichovických útočníků však hrozila z občasných brejků. Po jednom takovém byl ve vápně domácích  faulován Víťa Hájek a přísnou penaltu jistě proměnil Zbyněk Malík – 0:1. Domácí se dál tlačili před Sládkovu branku, ale díky nepřesné koncovce nedokázali zúročit svou snahu na vyrovnání. Na druhé straně se po pěkné přihrávce Radima Šišky ocitl sám před domácím gólmanem Jarda Malý, ale jeho střela se mezi tyče nevešla a Šiškův pozdrav brankář Předenic vyrazil na roh.O poločasové pauze sice promluvil trenér Chalupný svým svěřencům do duše, ale obraz hry se nezměnil. Předeničtí se dál hnali na zteč, Žichovičtí spoléhali na bránění a rychlé brejky. To platilo do 60. minuty. V té, po faulu Jirky Šimáčka v pokutovém území, nařídil hlavní rozhodčí druhý přísný pokutový kop v zápase. Exekuce se ujal domácí kapitán, ale branku trestuhodně přestřelil. Předeničtí se dál, i přes tento neúspěch, hnali do útoku, ale brejky hostů mohly být smrtelné. Mohly, pokud by při jejich řešení nechybělo více rozumu. A když šanci Malíka zmařil hlavní rozhodčí necitlivým přerušením místo ponechané výhody, také Malíkův gól díky ofsajdu neplatil, hosté dál bránili hubený výsledek. Udeřilo v 94. minutě. Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání. A to v zoufalém náporu, po sehrání rohových kopů a závarů v šestnáctce hostů, když prudký centr nešťastně tečoval do vlastní branky Jirka Šimáček.

Sestava: Sládek – Harenčák, Šimáček, Švehla, Brož – Malík, Frýzek, Malý (Jeřábek), Šiška – Hájek, Greiner (Pařízek)