Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

SG Žichovice – SG Sedlice 4 : 4

14. Září 2009 | Publikoval | V rubice Odehrané zápasy

V sobotu 12.9. jsme za krásného babi-letního odpoledne přivítali starou gardu ze Sedlic. Zvěsti hlásily, že hrajou výborně a my věděli, že tam hraje Vonášek Petr. Nepřijel. Škoda. I tak náš balet, bez prezidenta Jardy, ale s navrátilcem Romanem Plojharů, s rozpaky sledoval protihráče vesměs vyšších postav a mladších tváří.

Od prvního hvizdu našeho rozhodčího Mariášníka, místo očekávané předehry předváděl soupeř to, čemu my říkáme balet. Hra po zemi se spoustou přesných přihrávek a plná pohybu, odsoudila náš soubor do role komparsu. Jejich levé křídlo se brzdou a protipohybem zbavilo ohromeného Miloše. Nadýchaný centr skončil na malém vápnu u vzdálené tyče přesně na čele dalšího útočníka – 0:1. Naše snaha o kombinaci končila na nepřesných přihrávkách. Sedlická obrana perfektně zvládá ofside systém. Na to doplácel především Rychlonožka. Ještě jsme se na hřišti stále hledali, když přišel protiútok zleva. Jejich pravé křídlo pohodlně vniklo až na roh malého vápna, kde 4 naši postavili stěnu. Tu však útočník stylem klika, klika překonal a okolo jednoho z našich sloupů podruhé prostřelil Vlastu. Po 10-ti minutách jsme prohrávali 0:2 a přepadávaly nás různě děsné myšlenky jak to dopadne. Včas jsme se probudili. Z počátečního útlumu nás dostal dlouhý sprint Rychlonožky a jeho kupodivu přesný centr na Bakiho, jenž nedal golmanovi šanci – 1:2. Do poločasu jsme zpřesnili přihrávky a začali se hýbat. Obě mužstva hrála pohledný kombinační fotbálek. Pravá branka byla ten den zakletá. Baki spracoval míč za obranou a lobem alá Federer překonal brankáře, ale míč po odrazu překonal i výšku branky. Do kabin jsme odcházeli s 1 gólovým mankem. To jsme po úděsném začátku považovali za za výborné.

O přestávce jsme si objasnili kde, kdo a co a jak. Nabyli jsme přesvědčení, že proti fotbalovějšímu soupeři se dá hrát. To jsme dokázali na place. Již tradičně byl začátek 2. půle parádní. Když obrana, řízená Roonym a zpevněná Romanem, odrazila několik soupeřovic útoků, tak se rozehrála i středová řada. Bernard, Tučňák a Javor podporovali útok. Jendoslav pomáhal s defenzivou. Tykadla Baki a Rychlonožka si zvykli na ofsidové pasti a svým důrazem motali hlavy obráncům. Víňa sice se štěstím a přispěním odrazu od obránce, ale chtěně poslal Bakimu míč do běhu. Na umístěnou střelu brankář pouze zíral – 2:2. Tím nastartoval nejhezčí část celého utkání. Hrál se oboustranně útočný a pohledný fotbal. Po perfektně ubráněném rohu se Vlasta zmocnil míče. Neváhal. Vykopl jej za půlku. Tím si připsal nahrávku, bo míče se ujal Baki. Po pár rychlých krocích umístil to kulaté čudo do sítě. Jeho hatrik znamenal vedení 3:2. V eufórii hrající garda baletila. Přihrávky měly oči a kouzlo zakletí naší branky fungovalo. Aktivní Rychlonožka v zápalu boje rychlým chvatem ( skrytým očím rozhodčího ), při pádu zkontroloval soupeřovic brankáři stav a počet kuliček. Akce, kdy Bernard nahrává vlevo na Bakiho, ten na druhou stranu vápna na Rychlonožku a ten vrací hlavou na Bakiho, nebyla ojedinělá. Gól však přišel až po Bernardově zatažení míče k pravému rohu. Odcentroval k zadní tyči, kam si naběhl Rychlonožka – 4:2. Soupeř nás nenechal dlouho se opíjet vývojem zápasu. Zvýšil důraz a za přispění nepodplaceného sudího, po neodpískaném faulu na našeho obránce a následném zmatku ve vápně, kopal penaltu. Jinak vynikající Vlasta neměl šanci 4:3. No a to se nemělo stát. Soupeř nás dostal pod tlak. Několik minut jsme neopustili vlastní 16-tku. Míče, i z bezprostřední blízkosti, míjely Vlastovu svatyni. Protihráči, se slovy ” Nekopej to, dostaneme zase gól “, nechtěli zahrávat rohový kop. Zahráli ho. Použili jsme “zónovou” obranu. 2 obránci stáli na penaltě. Přesto tamtéž stojící protihráč byl úplně sám. Ani nevyskočil. Na dotaz – kolik je hodin – se podíval na hodiky a v tom hlavou skóroval. Vyrovnáno 4:4.

Tak dopadlo celé utkání. Všichni byli spokojeni. My, že jsme hráli s velice kvalitním, nehádavým a férovým soupeřem. Oni prý byli spokojeni s námi, přijetím i prostředím. Dohromady se sponzorským pivečkem od Bernarda. Škoda jen nepřítomnosti diváků. Ti nás mohou vidět doma až 3.10. To v 15.00 přivítáme Horažďovice. Předtím jedeme 2x ven – 19.9. Kasejovice od 14.00 a 29.9. Švihov od 16.00.

Náš balet bez Jardy

Náš balet bez Jardy

Sestava: Eigner Vlastimil; Plojhar Roman, Kába Petr, Míka Jan, Brzák Miloš; Javorský Luboš (Pešťák Václav), Kolařík Petr, Purkar Jan, Král Josef ( Vinický Martin); Bala Petr, Šumpík Ladislav a rozhodčí Mareš Jan.

SG Sedlice v Žichovicích

Zápis je s 7 komentáři