Sokol Mochtín – TJ Žichovice 1:3 (0:3)

4. Říjen 2009 | Publikoval | V rubice Áčko, Mistráky

Branky: 46. J. Dolejš – 6. Brož, 16. Chod, 22. Šiška. Rozhodčí: Bošek. ŽK: 4:2, ČK: 0:0. Diváků: 70.

Po nepovedeném minulém domácím zápase chtěli žichovičtí přivést ztracené body zvenku. Horká mochtínská půda a sestava oslabená o Hájka, Šimáčka a dlouhodobě zraněného Malíka však k velkému optimismu nesváděla. Obě mužstva nemají body na rozdávání a úvod zápasu nasvědčoval tomu, že se bude jednat o opatrnou taktickou bitvu. Jako první zahrozili domácí, ale střela J. Dolejše se mezi tyče nevešla a na druhé straně mohl zůstat v klidu po Brožově nepřesném pokusu i brankář Rajtmajer. V šesté minutě uhodilo poprvé. Piller vybojoval míč, přihrál Chodovi, který našel rozběhnutého Brože a ten lehce šajtlí rozvlnil síť domácí branky. Dvojice hostujících útočníků hrála velmi dobrý zápas a laxně bránícím domácím borcům zle zatápěla. Hned o dvě minuty později mohl Greinerův centr proměnit hlavou ve druhý gól Olda Chod, ale domácí brankář se nachytat nenechal. V 16. minutě opět řádili žichovičtí útočníci. Ruda Němec rychle rozehrál míč na Brože, který vrátil Oldovi gólovou přihrávku a ten se tváří v tvář Rajtmajerovi nemýlil. Aby toho nebylo málo tak nepovedený vstup domácích do zápasu podtrhl ve 22. minutě po akci Choda třetí brankou Šiška. Mochtínští vstřebávali těžké KO a pomalu začali přebírat taktovku. Hosté bránili pohodlný náskok a využívali okénka v domácí obraně k rychlým brejkům, jenže Hadži, Jarda Malý ani Kája Brož už přesně nemířili. Domácí pořádně zahrozili až v 36. minutě, když sražená střela Mareše donutila Rudu jít na zem. O pět minut později si Němec se štěstím nadvakrát poradil i s dalekonosnou ranou Švátory. Závěr poločasu patřil opět hostům. Nejprve se řítil na domácího gólmana Brož, ale neustál souboj s obráncem hostů a zanedlouho po přihrávce Šišky nemířil přesně Chod.

Hosté byli zřejmě myšlenkami asi ještě v kabině a domácí hned v 46. minutě krásnou akcí snížili. Bleskový průnik po křídle, následoval prudký centr na malé vápno, mezi žichovické stopery se nebojácně vřítil J. Dolejš a hlavou nedal Němcovi šanci. Hned o minutu později to mohlo být s hosty všelijaké, ale Švátorovu prudkou ránu bez přípravy Ruda efektně vyrazil na roh. Domácí se ve druhé půli natrvalo usadili na polovině hostů, kteří někdy i se štěstím odvraceli jejich pokusy o dobytí své branky. Mochtínští však byli ve finální fázi velmi nepřesní, tlak měli, ale kromě závarů a nepřesných střeleckých pokusů nic stoprocentního nevymysleli. To brejky Brože a Choda mohly být smrtelné. Jenže Oldu i Káju vychytal ve stoprocentních šancích Rajtmajer a když deset minut před koncem po akci Choda Brož branku vsítil, nemohla být pro ofsajd uznána. Nervózní a z obou stran tvrdé utkání tak skončilo zaslouženou výhrou hostů. Stínem utkání je další přírůstek na marodku – Jarda Malý.

Sestava: Němec – Harenčák, Frýzek, Švehla, Greiner, Piller, Malý, Šiška, Pařízek (60. Turek), Brož, Chod.