Žichovice – Křimice 3:2 (0:0)

24. Květen 2009 | Publikoval | V rubice Mistráky

Branky: Greiner David 3
Sestava: Sládek – Malík, Frýzek, Brož, Šimáček – Šiška, Šedivý, Malý, Hájek – Greiner, Beneš
Úkol zněl jasně nesmí si odvézt body za žádnou cenu…vypadá to jednoduše, ale o něco takového se domácí borci pokoušejí celé jaro. Tentokráte nastoupili k dalšímu domácímu zápasu o “šest bodů”. Motivace byla obrovská, zvítězit doma a potěšit diváky, zvítězit a potěšit trenéra, zvítězit a oplatit tak zápas v Křimicích, ze kterého již tradičně rozhodčí udělali frašku a nakonec ta největší motivace, zvítězit a udělat si pořádnou žízeň, což vzhledem k počasí byl úkol nejlehčí. Trenér domácích, který si posunul odjezd do klobásového ráje musel bohužel postrádat Oldu Choda, který si musel kvůli náročnosti probíhající sezóny pročistit organismus. Oldu v útoku nahradil David Greiner a jak se později ukázalo, tak to nebyl vůbec špatný tah.
Zápas se za parného počasí pomalu sunul časem a v prvním poločase diváci viděli spíše jen urputný boj mezi hranicemi šestnáctek, ze kterého se jen sporadicky vyklubaly nějaké ty náznaky šancí. Hosté vsadili na defenzivu a brejkové nákopy a domácí se snažili vyrovnat s psychickým tlakem způsobeným domácím prostředím. Největší šanci prvního poločasu měl nejaktivnější hráč na hřišti Víťa Hájek, který se vřítil do vápna hostujícího mužstva, ale ve svém brejku gólmana nepřekonal. Další akce končily jen náznaky ohrožení obou branek, ale převážně se oba brankáři nudili. A tak první poločas skončil 0:0.

Do druhého poločasu nastoupili kluci o něco aktivněji a hned se rodily první vážnější šance. V nich se ocitli Hájek, Greiner i Beneš, ale všechny končily nepřesnostmi v koncovce nebo v rukou hostujícího brankáře. Bylo jen otázkou času, kdy se nějaká z vypracovaných šancí přijme…a diváci opravdu nemuseli dlouho čekat. Nejprve se po závaru po rohovém koupu těsně nedostal k míči výborně naskakující Šimáček, aby se míč odrazil na hranici vápna, odkud pálil Malý a jeho zblokovaná střela se po několika odrazech dostala k Davidu Greinerovi, který z malého vápna uklidil míč do sítě, 1:0. Následovalo několik pohledných akcí, které hosté urputně odvraceli, až přišla nádherná akce, kterou předvedl Robert Beneš. Vyhrál sprinterský souboj s obráncem hostí, následně na hranici vápna vyškolil druhého a naservíroval krásný míč přímo do běhu Davidovi Greinerovi, který ač atakován, nedal brankáři nejmenší šanci, 2:0. Touto dobou to již vypadalo na jasný debakl hostí, zvláště poté, co Greiner předložil krásný míč napříč vápnem Benešovi, kterému chyběl krůček k zakončení a následoval další tlak, ale opak byl pravdou. Hostující útočník z ojedinělého brejku prošel zboku do vápna, kde byl trochu lacině faulován a následovala jasná penalta…2:1. A nervozita byla opět tu. Hned z rozehrávky naši kluci odevzdali míč hostům a brejk jednoho z hráčů, před kterým se rozevřela dálnice zastavila až síť Sládkovi branky, 2:2. A schylovalo se opět k podobnému průběhu, jako v zápase s Nýrskem. Naštěstí byl proti snajpr dnešního zápasu David Greiner, který dostal míč do vápna, po fatálním zaváhání hostujícího brankáře si ho zpracoval a chladnokrevně zavěsil. Stanovil tak konečný výsledek 3:2, jelikož na hřišti se již žádná vážnější šance nenašla a dokončil tak svůj čistý hattrick.
Slovo trenéra: během zápasu jsem zestárl nejméně o rok, když už konečně dostaneme soupeře na lopatky, tak mu zase sami pomůžeme vstát. Naštěstí jsme dnes neodpadli a obrovskou vůlí jsme zápas dotahli do vítězného konce a to zcela zaslouženě. Kluci zasloží pochvalu, výborní byli diváci a trojice rozhodčích.