TJ Žichovice – Sokol Pačejov 3:3 (2:2)

18. Duben 2011 | Publikoval | V rubice Mistrovská utkání, Žáci + přípravka

Branky: 10. Bláha, 12. Pavlík, 33. Tábor – 1., 22., 43. Přibyl. Bez karet. Rozhodčí: Mácal. Diváků: 30.

V prvním jarním zápase přivítali žichovičtí žáci doma třetí celek tabulky Sokol Pačejov a kdo počítal s kanonádou do domácí sítě, tak se hluboce mýlil. Zelení měli hostům co vracet, neboť podzimní zápas skončil čtrnáctigólovým debaklem a když se hned v první minutě trefil po kombinační akci středem hřiště hostující Přibyl, tak to s domácími vypadalo zle nedobře. Jenže žichovičtí zvedli hlavy a hosté poznávali, že na jaře se body ze žichovického stadiónu zadarmo vozit nebudou. Nejprve v 10. minutě se štěstím vyrovnal po rohu Pavlíka důrazný Bláha a o dvanáct minut později strhl vedení na stranu Žichovic bojovník Pavlík. Fotbalovější hosté zaslouženě vyrovnali po chybě Tučka a Tábora, když se znovu trefil Přibyl. V úvodu druhého poločasu domácí ještě hostům stačili a ve 33. minutě se trefil dalekonosnou ranou z trestného kopu Tábor – 3:2. Žichovičtí postupem času přestávali fyzicky vyspělejším hostům stíhat a ti začali přebírat taktovku. Ve 43. minutě po skrumáži před domácí brankou zkompletoval svůj hattrick Přibyl a hosté se ještě více začali tlačit před žichovickou branku. V poslední desetiminutovce už se hrálo pouze před bránou Žichovic, ale obětavě bránící domácí v čele s dobře chytajícím Mirošem už neinkasovali. V závěru nám přálo štěstí, ale dobrá hra z prvního poločasu a výborný výsledek se silným soupeřem naznačuje, že tým se zlepšuje a na jaře a hlavně pak v příštím ročníku zřejmě bude hrát mnohem lepší fotbal než tomu bylo na podzim.

Sestava: Miroš M., Tábor, Mareš, Řánek, Bláha, Pavlík, Miroš P., Dvořáková, Krejčí, Tuček, Švehla, Špaňová.