SG Luby – SG Žichovice 2 : 2 (2:1)

22. Říjen 2012 | Publikoval | V rubice Stará garda

Netradičně v pátek 19.10. jsme zajeli na hřiště v Lubech. Jiný hrací den se projevil. Přijeli jsme po třech ve třech autech. Ani v jednom nebyl brankář! U kabin nás již čekal Venca. V deseti, bez golmana a proti kompletním domácím s 5-ti náhradníky na lavičce – to jsme hazardéři.

Místní gardisté se zachovali sportovně a do sestavy nám zařadili brankáře “B” týmu Petra Kodaše. A tak, pod vědomím nemožnosti střídat, jsme začali nervózně a ustrašeně. Domácí byli opravdu fotbaloví. Dlouho jsme nevěděli, jaký mají na své půlce trávník. Káboš a Ládík hlasitě hodnotili chyby ostatních. Málem jsme se začali hádat. Kontrastovalo to s klidem a pohodou u domácích. Jirka místo puštění míče do autu ho odpálil. Protihráč nelenil a z první to poslal před bránu. Tam stála věž. Zpracoval si náhru prsama a z otočky nedal, brankáři, který již dvě tutovky vychytal, šanci. Desátá minuta a prohráváme 0:1. 15-tá minuta – opět na naši levou obranu. Centr před bránu. Útočník nabíhá. Nikým neatakován hlavou skóruje. 0:2 Když soupeřovic náhradníci viděli, jak se trápíme a oni stydnou na střídačce, tak nás dva z nich posílili – Zdenkové Hradecký a Krejčiřík. Konečně jsme si nahráli. Střídáním jsme ušetřili síly. Zdenkové nám svým výkonem zvedli sebevědomí. Začali jsme opravdu hrát. Hradecký nahradil citelně chybějícího Kumana. Narazil si s Kolaříkem a chtěl přehodit branaře. Nějak se to k němu vrátilo a on svým důrazem trefuje balón ve vzduchu na brankové lajně. Posílá ho pod víko. Sníženo na 1:2. Honza hrál v Šumpajzovo kopačkách. Prý divně sešlapanýh a tak prý nemohl ani nahrávat. Ládík hrál proto ve svých náhradních – malých. Prý se pohyboval jak baletka na špalkách. Zvýšili jsme snahu a zodpovědnost. Už to bylo o fotbalu.

Druhá půle byla vyrovnanější. Jarda držel svou obranu a Péťa rozhýbal zálohu, ale stejně byli domácí lepší, fotbalovější. Díky skvělému brankáři a nepřesnosti domácích jsme všechny jejich útoky přečkali bez úhony. Několikrát jsme dobře zaútočili, ale gól z toho nebyl. Až opět Hradecký sebral špatný odkop před velkým vápnem. Šel sám ku bráně. Místo náhry zvolil střelu. Udělal dobře. Prostřelil golmana a uzavřel skóre na 2:2, bo přišla tma a rozhodčí zápas ukončil.

Poučné utkání – bez brankáře to opravdu nejde ! Domácí obranou nešlo projít. Byla zkušená a rychlá. V předu měli také zkušenost, sehranost a věž. S kecáním o chybách to nejde. Když chceme hrát, tak to jde. Remíza je velice cenná. Domácí hráči však dali všechny góly.

Sestava:     -;Kába Petr, Šuba Jaroslav, Bala Petr, Marklík Jiří; Brzák Miloš, Koláček Libor, Kolařík Petr,Pešťák Václav; Šumpík Ladislav a Míka Jan.

Příště se představíme doma ( 27.10. od 14:00 ) proti SG Horažďovice v rámci podzimní dokopné.