SG Střelské Hoštice – SG Žichovice 1 : 7 ( 0 : 3 )

12. Květen 2014 | Publikoval | V rubice Stará garda

Za velmi pěkného fotbalového počasí jsme nastoupili s očekáváním, jaký soupeř proti nám vyběhne na velmi perfektně připravený pažit v Střelských Hošticích. Zápas začal o patnáct minut později, protože domácí se nemohli sejít. Přesto na plac vběhla jedenáctka většinou urostlých a sebevědomých fotbalistů ze kterých jsme měli respekt. Řízením mače se s velkým přehledem zhostil náš Mariášník, bo domácí neměli rozhodčího.Domácí si hned na začátku utkání vytvořili několik slibných šancí. Většina však skončila nad naší brankou a ostatní chytil “konečně” gólman Štěpán. Po náporu domácích udeřilo na druhé straně. V 7 minutě po výborné spolupráci na levé straně hřiště mezi Kubou a Pavlem. Prvně jmenovaný šel sám na domácího gólmana a svou šanci proměnil. Vedeme 1:0. Poté jsme začali hrát my a vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí. Domácí nebyli k ničemu podstatnému připuštěni. Hra se nám dařila. V 18 minutě po přihrávce Bakyho skóroval Rejšek. Vedeme 2:0. Ve 25 minutě po snad jediné chybě domácího gólmana skóroval náš nejlepší jarní střelec Baky. Zvyšujeme na 3:0. Na co jsme šáhli“, tak se podařilo. Až ke konci prvního poločasu naši branku ohrozili domácí, ale měli vychýlenou mušku.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně. Domácím viditelně docházely síly. Vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky. Dvě z těchto šancí jsme proměnili. V 57 minutě krásnou střelou Baky po přihrávce nejlepšího hráče utkání Hozmana vedeme již 4:0. V 63 minutě nádhernou střelou Pavla Hlobíka po přihrávce Rejška zvyšujeme náskok o 5 gólů. Naše hra nás bavila. Dařila se nám kombinace „ Já na bráchu – brácha na mně „. Domácí se začali hádat. Taky to známe! Na posledních 20 minut odešel ze hřiště Bala, bo pískal mistrák v Žihobcích. Na dění na hřišti to však neměIo vliv. I po jeho odchodu jsme hráli svou hru a soupeře jsme k ničemu nepustili. V závěru utkání všichni chtěli dát branku. V podstatě jsme přestali bránit. Domácí si vypracovali několik pěkných příležitostí. Ty však skvěle zlikvidoval Doubek. I naše mužstvo si vypracovalo šance. Konečně se také trefil loňský střelec Šumpík. Po přihrávkách Kevina v 71 a Pavla v 78 minutě upravil skóre až na 0 :7. V úplném závěru se naše obrana rozestoupila a povolila domácím čestný úspěch.

Pohodové utkání. Oproti poslednímu zápasu nám vyšlo vše, na co jsme sáhli.

Branky:    Bala 2x, Šumpík 2x, Kubík, Rejšek, Hlobík

Sestava – Doubek; Míka, Šuba, Kába, Makrlík, Bachroň, Bala, Hozman, Kubík, Šumpík, Rejšek ( Pešťák, Hlobík)

Příští utkání sehrajeme na našem hřišti v sobotu dne 24.5. 2014 od 15:00 hodin s Blatnou. Sraz v 14.30 hodin.