Velký Bor – Žichovice 0:1 (0:0)

26. Březen 2011 | Publikoval | V rubice Přáteláky

Po dlouhé zimní pauze jsme nastoupili k prvnímu zápasu o mistrovské body na hřišti Velkého Boru. Dle slov trenéra Mourka nás čekal jeden z nejtěžších venkovních zápasů, neboť kádr domácích je plný zkušených fotbalistů, z nichž mnozí mají ve fotbalovém životopisu i Žichovice. V dnešním zápase jsme nemohli počítat se zraněným Frantou Švehlou, ani s žádnou posilou z Horažďovic, které hráli ve stejný čas domácí zápas s Domažlicemi.

Od prvních okamžiků jsme měli míč častěji na svých kopačkách, ale naše kombinace většinou končily daleko od domácí branky. Velký Bor po odstoupení zraněného Václava Turka v podstatě obětoval zálohu a soustředil se na pouze na defenzívu a dlouhé nákopy na Roberta Šimanovského. První velkou šanci Žichovic zahodil Honza Beneš, který zblízka hlavou přestřelil. Stejně se vedlo ve stoprocentní šanci Václavu Hozmanovi. Po dalším rohu Jardy Malého se k zakončení dostal Jirka Šimáček, ale v cestě míče do sítě stálo břevno. Několik dalších náznaků šancí jsme nezakončili dostatečně důrazně, a tak mohlo uhodit na druhé straně. Robert Šimanovský se probil do pokutového území a první ze tří skvělých zákroků předvedl Karel Sládek, který jeho střelu vyrazil do tyče. Následovala série rohových kopů domácích, ale i jim chybělo zakončení. Poločas tak skončil bez branek.

Pokud byl první poločas rozháraný a příliš fotbalové krásy nenabídl, tak o druhé půli to platí dvojnásob. Domácí hru kouskovali a zdržovali. Každé rozehrání trvalo velmi dlouho a my jsme se nemohli dostat do tempa. Pochybuji, že se někdo vůbec měl šanci zpotit a udělat si žízeň. Tato hra domácím vyhovovala a dostávali se i do šancí. Zbylé dva excelentní zákroky musel předvést Karel Sládek proti Jirkovi Brabcovi. Poradil si s jeho pohotovou střelou do šibenice i nebezpečnou hlavičkou po rohovém kopu. Příležitosti domácích nás trochu probudily, ale do šancí jsme se začali dostávat až po přesunu Honzy Beneše do útoku. Asi dvacet minut před koncem se po přesném centru Pepy Jeřábka Honza prosadil proti oběma domácím stoperům a jeho přiťuknutí na vápno využil ke gólové střele Radim Šiška. Domácí se poté snažili o vyrovnání, ale o šance se většinou připravili vlastní váhavostí. Potvrdit vítězství mohl Olda Chod či Jarda Malý, ale nestalo se. Naopak se nechal vyloučit Honza Beneš. Domácí však přesilovku nevyužili a my si připsali vybojované tři body.

Zápas s přehledem před cca 100 diváky řídila trojice rozhodčích ze Strakonic v čele s Lubošem Poklopem. Děkujeme našim mladým a krásným fanynkám a fanouškům za hlasitou podporu a snad jim příště kromě vítězství nabídneme i pohlednější fotbal. Je jen škoda, že někteří zkušení domácí borci psychicky nezvládli závěr zápasu. Pokud by zůstalo jen u slovních urážek, tak snad budiž, každému to někdy ujede, ale pokud se jedná o útoky na hlavu soupeře ve chvíli, kdy míč je někde úplně jinde, je něco špatně. Osobně bych se necítil moc dobře, kdyby po mých fotbalových zákrocích skončil protihráč zápas a nic si z něj nepamatoval.

Slovo trenéra: Ve tvrdém a místy až zbytečně vyhecovaním utkání jsme trpělivou hrou získali důležité vítězství. Domácí byli tvrdí, důrazní a nechtěli dát kůži zadarmo. Také v hledišti se jiskřilo, kde poctivě celý zápas pracoval legendární velkoborský ” divák” Stulík, který svůj standardní výkon chtěl vyšperkovat i napadnutím našeho vyloučeného hráče…. Nicméně si myslím, že z Velkého Boru se asi jen tak body vozit nebudou. Klíčové okamžiky: skvělý výkon brankáře K.Sládka, mazácké zakončení R. Šišky a  vymazání R. Šimanovského Karlem Brožem, který bohužel doplatil na svůj výborný výkon zraněným hlavy.

Branka: 71. Radim Šiška, ŽK: 4:3 (Lukáš Mourek, Jan Beneš 2x), ČK 0:1 (88. Jan Beneš), diváků 100

Sestava Žichovic: Karel Sládek – Josef Jeřábek (89. Antonín Štěpán), Jirka Frýzek, Lukáš Mourek, Karel Brož – Honza Beneš, Jarda Malý, Olda Chod, Jirka Šimáček (80. Karel Piller) – Radim Šiška, Václav Hozman (75. Láďa Stulík)