Žihobce – Žichovice 2:7 (0:3)

10. Duben 2011 | Publikoval | V rubice Áčko, Mistráky

V dalším kole jsme zamířili k derby do sousedních Žihobců. V krásném areálu, a díky vydatné podpoře fanoušků téměř v domácím prostředí, jsme nezaváhali a získali víceméně povinné tři body.

Domácí však do utkání vstoupili velmi aktivně a branku pozorného Sládka ohrožovali především díky výborně rozehrávaným standartním situacím. Tato aktivita jim však dlouho nevydržela a utkání se brzy dostalo pod kontrolu hostujícího týmu. Postupně přicházely šance i góly v domácí síti. Své příležitosti nejdříve nevyužili Hozman a Brož, který zblízka trefil pouze tyč. Na konci první desetiminutovky se však Brož již nemýlil a s citem sobě vlastním zakončil po centru z pravé strany. Další gól přišel po rohu Malého, když se nadvakrát prosadil Šiška. Šance domácích ještě více klesly po vyloučení Lambergera, který nešetrně šlápl na ležícího brankáře Sládka a obdržel od rozhodčího Koury druhou žlutou. Ještě do poločasu se s pomocí tyče poprvé v žichovickém dresu trefil Jan Beneš.

Ve druhém poločase jsme se výrazně zhoršili v pohybu a hra byla opticky vyrovnaná. Přesto jsme se dvakrát prosadili po rychlých protiútocích. Hozmanovi připravil gól Šimáček a chvíli poté opět Hozman unikl domácí obraně a jeho přihrávku využil ke své druhé trefě Jan Beneš. Napotřetí pak Hozman neproměnil samostatný nájezd na brankáře domácích, Stulík napálil pěknou střelou břevno a Šimáček dorážkou hlavou netrefil prázdnou branku.  V závěru jsme nepomohli Sládkovi k nule a nechali domácího Melku dvakrát skórovat po standartní situaci a rychlém brejku. Na tuto situaci jsme rychle reagovali zvýšenou aktivitou a potěšili tak naše fanoušky dvěma krásnými góly. Po narážečce se Stulíkem se k tyči trefil Malý a v poslední minutě našel Šiška přesným centrem hlavu Roberta Beneše, který se letos za Žichovice trefil také poprvé. A tak jsme mohli a také začali slavit.

Slovo trenéra: K povinnému vítězství nám nesmyslným ” červeným ” faulem pomohl domácí útočník. Od té doby bylo na hřišti jen naše mužstvo. Bratři Benešové si spolu zase v jednom týmu nezahráli, nicméně aspoň v jednom zápase oba skórovali.Kladem utkání je velký počet vstřeleným branek. Doufám, že tento trend bude pokračovat v následujících 3 domácích zápasech. Domácím přeji, aby udrželi OP, bo takový krásný areál by si minimálně tuto soutěž zasloužil.

Branky: Beneš Jan 2, Brož Karel, Šiška Radim, Hozman Václav, Malý Jaroslav, Beneš Robert                                                                                               ŽK 3:4 (Sládek, J.Beneš, Jeřábek, Šimáček), ČK 1:0, rozhodčí Koura, diváků 90

Sestava: Sládek – Jeřábek (65.Piller), Frýzek, Mourek, Štěpán – J.Beneš (75.R.Beneš), Chod (30.Šimáček), Malý, Brož (45.Stulík) – Šiška, Hozman