Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

Před startem jara

20. Březen 2013 | Publikoval | V rubice Aktuality

Žichovice se po podzimní části soutěže v tabulce 1.B třídy sk.B nachází na předposledním, tedy sestupovém, místě. S touto situací se v Žichovicích nechtějí spokojit, a proto v zimní přestávce došlo k několika významným změnám v kádru týmu i struktuře klubu.

Předsedou klubu se stal pan Jiří Říha, sekretářem Ladislav Stulík, pokladníkem Jiří Frýzek, za úsek kopané je zodpovědný Radim Šiška, za stolní tenis Ján Hagara. Přestože zázemí je často důležitější než výsledky, fanoušky pochopitelně nejvíce zajímají změny v kádru.

Po neúspěšném podzimu opustil klub trenér Luděk Cimrhanzl. Brzy ho následoval i brankář Tomáš Čakrt. Nabídce od konkurence neodolal Jaroslav Malý, který bude ve Štěnovicích hostovat jako hrající trenér. Dalším hráčem, který nás opustil, je brankář Karel Sládek. Odchází do Dlouhé Vsi na hostování s opcí. V něm Žichovice ztratily i trenéra žáků. Tuto jeho pozici zaujal Jiří Makrlík. Na hostování do Velkého Boru odchází Petr Bala. Podzimní hostování skončilo sušickým  Jakubovi Kubů a Štěpánu Tučkovi. Hostování pokračuje Jirkovi Šimáčkovi ve Velkých Hydčicích a Petru Pařízkovi v Buděticích. Posledním odcházejícím/neodcházejícím je František Švehla, který neabsolvoval zimní přípravu, ale bude připraven nám v případě potřeby pomoci. Stále zraněný je bohužel Jan Beneš.

Novým koučem Žichovic se stal zkušený Karel Krejčí, od kterého si slibujeme zlepšení v motivaci a zaujetí hráčů, herním systému a v neposlední řadě v disciplíně. Výrazné změny jsou i v kolonce příchodů. Brankářskou jedničkou bude Jan Rojík, který u nás bude hostovat z Horažďovic. Ze Sušice přichází mladý Tomáš Harant a z Katovic jen o málo starší Josef Bálek. Na hostování z Nezamyslic přichází Martin Novotný, který se k „velkému“ fotbalu vrací po dlouhé pauze. Posilou by mohl být i Jaromír Hlaváč, který do Žichovic přichází již podruhé, tentokrát na střídavý start z Velkých Hydčic. Obnovené hostování ze Sušice u nás bude mít Štěpán Tuček a v tuto chvíli je zatím ještě nedořešen příchod Josefa Jeřábka z Nezamyslic.

V rámci zimní přípravy, která začala 1.února, sehrály Žichovice čtyři přípravné zápasy. Na umělé trávě prohrály s Horažďovicemi 2:4 a porazily Kasejovice 4:1, na přírodní trávě prohrály ve Svéradicích 0:3 a doma se Sousedovicemi 1:4. Do prvního jarního mistrovského zápasu 23.3. v Hradešicích bude moci trenér Krejčí počítat s tímto kádrem.

Brankáři J.Rojík, Š.Doubek, obránci  A.Štěpán, J.Jiřík, J.Frýzek, K.Piller, L.Mourek, J.Bálek, O.Barborka, Š.Tuček, záložníci K.Brož, V.Polan, T.Harant, R.Šiška, J.Hlaváč, M.Novotný, útočníci R.Beneš, M.Špírek.

Zápis je s jedním komentářem