Žichovice – Raková 3 : 1 (1 : 1)

5. Září 2015 | Publikoval | V rubice Aktuality

V dalším zápase 1.A třídy jsme na skvěle připraveném domácím trávníku přivítali nováčka soutěže z Rakové. Hrálo se o to, který ze soupeřů se posune do klidného středu tabulky. Nakonec se to po zásluze podařilo domácímu týmu, ale cesta k vítězství rozhodně nebyla jednoduchá.

Přestože jsme se připravovali na dobré úvody soupeře, hned v desáté minutě se po pěkné akci středem hřiště prosadil Vohár. Žichovice však vyrovnaly hned vzápětí. K odraženému míči se nejrychleji dostal Špírek a jeho střelu zastavila až síť. Ve zbytku poločasu se hrál bojovný fotbal, ale ani jeden tým si vyloženou příležitost nevypracoval.

Vstup do druhého poločasu se vydařil naopak nám a ukázalo se, že tato fáze zápasu byla rozhodující. Zvýšenou aktivitou jsme si vynutili převahu a začali si vytvářet i šance. Po standartní situaci se střelou pod břevno prosadil Robert Beneš a excelentní přihrávku Linharta využil po samostatném průniku Šiška. Po vyloučení Malého jsme se dostali pod tlak Rakové a několikrát nám pomohly výborné zákroky debutujícího brankáře Fiřta. Šance na obou stranách však již zůstaly nevyužity a Žichovice tak mohly slavit zaslouženou výhru.

Branky: M.Špírek, R.Beneš, R.Šiška – P.Vohár, rozhodčí Plzák, ŽK 3:2, ČK 1:0 (70.J.Malý), diváků 50

Sestava Žichovic: M.Fiřt – L.Mourek, J.Frýzek, J.Benedikt, P.Kuncl – M.Špírek (68.D.Krejčí), R.Beneš, O.Musil, J.Malý, M.Linhart (65.J.Šimáček) – R.Šiška

Další zápas hrajeme opět DOMA V ŽICHOVICÍCH a to v NEDĚLI (původně byl nahlášen sobotní termín) od 15:00 hod.