Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

TJ Žichovice – shrnutí sezóny 2016/17

20. Červen 2017 | Publikoval | V rubice Aktuality

Skončila další sezóna, která byla pro TJ Žichovice velmi úspěšná. Trenér týmu mužů Tomáš Čakrt se snad nebude zlobit, když v hodnocení použiji většinu z jeho shrnutí, které zaznělo na začátku dokopné, protože to byla slova, která přesně vystihovala situaci v klubu i fotbalu obecně.

Pro dobré fungování jakéhokoli oddílu, a vesnického klubu typu Žichovic obzvláště, jsou třeba lidé, kteří jsou schopni obstarat finanční prostředky a věnovat chodu klubu dostatečné množství času a energie. V Žichovicích se jedná především o dva lidi, předsedu oddílu Jiřího Říhu a multifunkčního Lukáše Mourka, jejichž podíl na úspěších klubu je největší. Z lidí, kteří pomáhají se zvelebováním areálu, je třeba za všechny jmenovat Láďu Bendu, Vlastu Eignera, Zdeňka Kubíka a Davida a Evu Krejčí. Pod sportovními úspěchy klubu je nejvíce podepsán trenér mužů Tomáš Čakrt a jeho asistent Štefan Valigurský. Největší zodpovědnost za mužstvo žáků má trenér Petr Mareš, o přípravku se stará trenérské konsorcium v čele s Lukášem Mourkem a tým staré gardy má na starost Jaroslav Šuba. To, že v Žichovicích vše funguje na velmi dobré úrovni, není v dnešní době vůbec samozřejmostí a občasní kritici z řad hráčů či diváků by si to měli uvědomit.

Tým mužů v jarní části sezóny výrazně vylepšil své postavení, získal o 12 bodů více než na podzim a se ziskem 52 bodů mu patří v tabulce 5. místo. Jedná se o historicky nejlepší umístění a nejvyšší bodový zisk klubu. Jen těsně nám unikla účast v baráži o postup do krajského přeboru, kam se jako poslední kvalifikuje čtvrtý tým tabulky. Tým byl trenérem Čakrtem na zápasy kvalitně připraven, a to se nakonec na hřišti projevilo. Budu se opakovat, ale i způsob tréninkového procesu v Žichovicích je na naší úrovni vysoce nadstandartní a trenérovi za to patří dík.

TJ Žichovice 2017

Tým žáků díky generační obměně mírně slevil z loňských pozic, ale přesto mu v závěrečné tabulce okresního přeboru Strakonicka patří za zisk 15 bodů pěkné 6. místo. Nejlepším střelcem byl Jiří Smetana s deseti góly, o dobrém přístupu žáků svědčí i fakt, že všech 14 zápasů odehrálo hned 11 žáků včetně třech žákyň Kláry Smetanové, Veroniky Šafandové a Elišky Jůnové.

Tým přípravky zatím žádnou soutěž nehraje, ale pravidelně se připravuje v areálu TJ a na všeobecně pohybově zaměřených tréninkách se schází v průměru 10 žáčků. Za práci s dětmi a mládeží děkujeme všem zúčastněným trenérům i rodičům. Věříme, že fotbal a pohyb obecně děti zaujal a zůstanou u něj co nejdéle.

Alespoň tak dlouho, aby mohli nastoupit za tým staré gardy. Ta na jaře odehrála několik zápasů se střídavými úspěchy a poslední zápas ji čeká až o nadcházejícím víkendu, kdy doma přivítá borce ze Sedlice. I SG děkujeme za reprezentaci oddílů.

V letošním roce slaví TJ Žichovice 55. výročí založení klubu. V rámci oslav zveme všechny příznivce, zástupce obce i sponzorů na exhibiční zápas, který se uskuteční v neděli 2. července 2017 od 14.30 hodin v Žichovicích. Proti místním starším hráčům nastoupí internacionálové Sparty Praha. Zápasu bude předcházet utkání žáků s výkopem v 13.30 hodin.

Věříme, že další sezóna bude pro TJ Žichovice minimálně stejně úspěšná jako ta letošní. Děkujeme za podporu.