Žichovice – Pačejov 2 : 2 (1 : 2) PK 4 : 2

8. Duben 2017 | Publikoval | V rubice Aktuality

Další derby zápas v řadě přilákal do ochozů žichovického stánku výbornou návštěvu a za skvělou atmosféru poděkovali hráči dramatickým zápasem, který sice přinesl více vypjatých než kvalitních fotbalových momentů, ale diváci se nenudili a o to jde především. Prostě derby jak má být.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a uzamkli hosty na jejich polovině. Několik šancí zlikvidoval Kozlík, ale utěšenou střelu Honzy Beneše z pětadvaceti metrů neměl šanci chytit. Pačejovští se však oklepali a z minima vytěžili maximum. Do poločasu se především důrazem v šestnáctce prosadili Klásek a Ticháček a otočili skóre.

Naši snahu o vyrovnání zbrzdil po přestávce střelec z prvního poločasu Honza Beneš, který se nechal hloupě vyloučit. V oslabení jsme se však semkli a odměnou byla pěkná akce po levé straně hřiště, kdy Černý předložil míč Linhartovi, který se po jednozápasové pauze opět zapsal mezi střelce, tentokrát pohotovým zakončením k tyči. Pak začal být zápas zbytečně nervózní, ale přesto jsme se snažili výsledek otočit, ale při standartních situacích se nám dnes příliš nedařilo. Pět minut před koncem se počet hráčů vyrovnal, když rozhodčí vyloučil i hostujícího Kláska. Aby se to nepletlo, tak v závěru zápasu putovali předčasně do kabin i domácí Jiřík a hostující Kubáň. Zápas tak dospěl k penaltám.

V první sérii minul Špírek, ale oslavenec Landa penaltu chytil. Další žichovičtí exekutoři se nemýlili (Frýzek, Bálek, Šimáček, Šiška), a protože pačejovští ještě jednou minuli branku, brali jsme bod navíc. Nejlepší výkon v domácím dresu dnes podal Láďa Černý, který byl důrazný a jistý v defenzivě a nebezpečný v útočných výpadech. Gratulujeme :) .

Branky: J.Beneš, M.Linhart – V.Klásek, J.Ticháček, rozhodčí Bogdan, ŽK 5:2, ČK 2:2, diváků 240

Sestava: J.Landa – L.Mourek (89.J.Frýzek), D.Staněk, J.Jiřík, L.Černý – O.Musil (25.P.Bálek), R.Beneš, J.Beneš, R.Šiška, M.Linhart (70.M.Špírek) – J.Šimáček