Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

Žichovice – Svéradice 2 : 2 (1: 0) na PK 6 : 5

22. Duben 2012 | Publikoval | V rubice Aktuality

V dalším zápase 1.B třídy přivítaly Žichovice v derby na domácím trávníku tým Svéradic. Dvacetičlenný kádr domácích se pro tento zápas scvrknul na čtrnáct borců, kteří však přítomným divákům ukázaly, že na tuto soutěž kvalitu rozhodně mají.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a Žichovice mohly děkovat brankáři Doubkovi za to, že po první pětimituvce neprohrávaly. Pak se však domácí soubor rozehrál k výkonu, který často diváky zvedal ze sedadel. Z výrazné převahy Žichovic se rodily i šance a jednu z nich proměnil ve vedoucí branku Malý, který zužitkoval zpětnou přihrávku Honzy Beneše. Hosté si s hrou domácích nevěděli rady a při šancích Jiříka, Špírka a Honzy Beneše měli velké štěstí. Do kabin tak domácí odcházeli s pouze jednobrankovým náskokem.

Po pauze se obraz hry příliš nezměnil a Žichovice zahazovaly jednu šanci za druhou. Za to pykali po standartní situaci Svéradic, kdy po závaru před brankou domácích dorážel do opuštěné branky Makovec. Domácí však pokračovali v aktivní hře a po přiťuknutí Frýzka znovu strhnul vedení na jejich stranu hlavičkující Brož. Radost domácích byla veliká a mohla být ještě větší, kdyby své dvě velké šance proměnil kanonýr Robert Beneš, který s horečkou nastoupil až v závěru zápasu. Domácí chtěli rozhodnout, ale z ojedinělého protiútoku Svéradice vyrovnaly zásluhou střídajícího Jiřince. V závěru zápasu viděli diváci šance na obou stranách, ale zápas pod vedením výborného rozhodčího Komance dospěl k penaltám.

V penaltovém rozstřelu měli Žichovice dlouho navrh, pak to s nimi vypadalo bledě, ale nakonec díky Doubkovi v brance získaly zasloužený bod navíc. Ani v pátém penaltovém rozstřelu tak Žichovice nenašly přemožitele. Za domácí se trefili Šiška, Malý, Špírek, Jiřík, Brož a Honza Beneš a zaváhání Roberta Beneše a Mourka tak na vítězství domácích již nic nezměnilo.  Děkujeme domácím fanouškům za podporu a zveme je i na příští neděli, kdy se představíme na hřišti exAtřídového Strážova.

Branky: Malý, Brož – Makovec, Jiřinec, rozhodčí Komanec, Prokeš, Petrželka, ŽK 2:3, diváků 135

Sestava Žichovic: Doubek – Špírek, Frýzek, Mourek, Brož – Šiška, Barborka, Malý, Stulík (70.R.Beneš) – Jiřík, J.Beneš

Zápis je s 5 komentáři