Kategorie

Odkazy

Pravidelní návštěvníci

Žichovice – Pačejov 3 : 2 (1 : 2)

27. Duben 2014 | Publikoval | V rubice Aktuality

V dalším domácím zápase jsme přivítali Pačejov, který chtěl navázat na pět soutěžních výher v řadě, my jsme naopak chtěli odčinit zbytečnou porážku v Dlouhé Vsi.

Samotný zápas měl svou úrovní daleko k souboji prvních dvou celků tabulky a špičková tak byla spíše jen divácká kulisa, o kterou se zasloužili příznivci obou týmů. Pokud jakýsi předpis nařizuje rozhodčím přerušit zápas v případě vulgárních projevů fanoušků, pak by se v Žichovicích asi nedohrálo. Pačejovští fanoušci sice používali jiné nadávky, než ty, které začínají na velké P, ale přesto by si pánové Cihlář, Cikán a další měli uvědomit, že i na zápasy 1.B třídy chodí děti a ženy. Samotný zápas však přinesl jednu velkou bídu, ke které rovnoměrně přispěli všichni aktéři zápasu. Hosté se lacino dostali do dvoubrankového vedení díky přímému kopu Kubaně a rychlé kombinaci zakončené Ticháčkem. Vedení hostů bylo bylo naprosto zasloužené, protože pačejovští v zápase na rozdíl od domácích nešetřili krokem a nasazením. I přes to všechno mohli žichovičtí skórovat, ale Špírek přestřelil a Hlaváč se už víceméně tradičně k zakončení vůbec nedostal. Zápas tak zdramatizoval až v závěru poločasu Frýzek, který se prosadil po rohovém kopu.

Ve druhém poločase pačejovští upustili od aktivní hry, ale domácí neměli svůj den a bylo jasné, že pokud mají zápas dovést k úspěšnému výsledku, půjde to nikoli díky fotbalovosti, ale jen díky bojovnosti. V té nakonec domácí hosty předčili a otočili průběh zápasu. Hlavní roli hrál exkapitán Špírek, který se trefil dvakrát pod břevno pačejovské branky. Půl hodiny před koncem levačkou a v poslední desetiminutovce z penalty nařízené za zcela evidentní ruku hostujícího obránce. Žichovičtí tak své fanoušky nepotěšili hezkou hrou, ale bojovností a třemi body. Vyhrát, když se daří je jednoduché, ale vyhrát, když se nedaří je často cennější.

Branky: Špírek 2, Frýzek – Kubaň, Ticháček, rozhodčí Jonáš, Lhoták, Hodek, delegát Hajšman, ŽK 1:2, diváků 130

Sestava Žichovic: Rojík – Mourek (46. Štěpán), Frýzek, Šimáček, Brož – Butnaru (85. Šuba D.), Beneš R., Šiška (75. Krejčí D.), Beneš J., Špírek – Hlaváč

 

Zápis je s 5 komentáři